Wolni z wolnymi, równi z równymi i zacni z zacnymi.

Rex regnat et non gubernat

 • Thomas Jefferson

  Kiedy obywatele obawiają się swojego rządu, jest to tyrania. Gdy to rząd obawia się obywateli, mamy do czynienia z wolnością.
 • Margaret Thatcher

  Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.
 • Włodzimierz Lenin

  Socjalizm to nic innego jak państwowy monopol kapitalistyczny stworzony dla korzyści wszystkich ludzi.
 • Ralph Waldo Emmerson

  Religia jednego wieku staje się literacką rozrywką następnych.
 • Soren Kierkegaard

  Są dwa sposoby w jakie człowiek może dać się ogłupić. Pierwszy to uwierzyć w rzeczy nieprawdziwe. Drugi, to nie wierzyć w prawdziwe.
 • Ayn Rand

  Jako że nie istnieje taki byt, jak “społeczeństwo”, ponieważ społeczeństwo to pewna liczba indywidualnych jednostek, zatem idea, że “społeczny interes” jest ważniejszy od interesu jednostek, oznacza jedno: że interes i prawa niektórych jednostek zyskuje przewagę nad interesem i prawami pozostałych.
 • Terence McKenna

  Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.
 • Aleister Crowley

  Czyn wole swą, niechaj będzie całym Prawem.

  Nie masz żadnego prawa prócz czynienia twej woli. Czyn ja i nikt inny nie powie nie.

  Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą.

  Nie ma boga prócz człowieka.

  Człowiek ma prawo żyć wedle swych własnych praw
  żyć tak jak tego chce
  pracować tak jak chce
  bawić się tak jak chce
  odpoczywać tak jak chce
  umrzeć kiedy i jak chce

  Człowiek ma prawo jeść to co chce: pić to co chce: mieszkać tam gdzie chce: podróżować po powierzchni Ziemi tam gdzie tylko chce.

  Człowiek ma prawo myśleć co chce
  mówić co chce: pisać co chce: rysować, malować, rzeźbić, ryć, odlewać, budować co chce: ubierać się jak chce

  Człowiek ma prawo kochać jak chce

  Człowiek ma prawo zabijać tych, którzy uniemożliwiają mu korzystanie z tych praw

  niewolnicy będą służyć

  Miłość jest prawem, miłość podług woli.
 • Anarchizm metodologiczny

  Anarchizm metodologiczny - jest programem (a właciwie antyprogramem), zgodnie z którym należy z wielką ostrożnością podchodzić do każdej dyrektywy metodologicznej, (w tym do samego anarchizmu) bowiem zaistnieć może sytuacja, w której lepiej jest z anarchizmu zrezygnować (aby nie hamować rozwoju wiedzy) niż go utrzymywać.
  Paul Feyerabend
 • Strony

 • Reklamy

Restauracje we Lwowie, czyli gdzie zjeść w ciekawych miejscach

Posted by psychoneurocybernauta w dniu 12 października 2016

Kuchnia ukraińska w wielu aspektach przypomina kuchnię polską, ale bardzo dużo czerpie z kuchni rosyjskiej. Podstawą są potrawy z mąki i kaszy oraz chleby. Ważną rolę odgrywa również mięso (głównie wieprzowina, wołowina, baranina i drób) oraz warzywa.
Ciekawostką tej kuchni jest to, że popularną potrawą (?) narodową jest wieprzowa słonina podawana w każdej możliwej postaci – wędzonej, duszonej, słonej lub słodkiej (np. słonina w czekoladzie). W wielu restauracjach na liście przystawek w menu odszukać można słoninę z czosnkiem. A co do picia? Oczywiście kwas chlebowy, piwo lub wódka. Najlepiej ta z papryczką w środku.
Natomiast jeśli ktoś lubi słodsze trunki, zadowoli się na pewno miedowuchą – bardzo popularnym napojem alkoholowym powstającym na skutek rozcieńczenia miodu. Do rozcieńczonego wodą miodu dodaje się drożdże i czeka na zakończenie procesu fermentacji. Trwa to zaledwie kilka dni. Zawartość alkoholu w tym napoju mieści się zazwyczaj w przedziale od 8 do 16%.

Będąc we Lwowie trzeba koniecznie spróbować specjałów kuchni ukraińskiej –barszczu i pierogów. W niektórych restauracjach oprócz barszczu ukraińskiego (czerwonego) możemy zobaczyć w menu „barszcz zielony” – pod tą pozycją kryje się zupa szczawiowa.

Tradycyjne ukraińskie pierogi to pierogi z ziemniakami Nazwa „ruskie” jest we Lwowie zupełnie nieznana, tak jak i nazwa „barszcz ukraiński”). Istnieje także rozróżnienie na pierogi z mięsem („pielmieni”, sklejane jak uszka) i z innym nadzieniem (ziemniaki, ser, kapusta, grzyby, owoce) – „warenyky”.
Za ukraińskie danie uważa się także placki ziemniaczane na ostro („deruny”). Można je spotkac prawie w każdym lokalu, nadziewane mięsem, lub podawane z sosem grzybowym lub ze śmietaną. Placków ziemniaczanych na słodko się nie jada.

Ciekawym daniem, aczkolwiek nie ukraińskim a rosyjskim jest solanka. To zupa na wodzie z ogórków kiszonych z dodatkiem różnych rodzajów mięsa, wędlin i podrobów oraz oliwek. Zawrotną karierę zrobiła w Niemczech Wschodnich za sprawą stacjonujących tam żołnierzy Armii Czerwonej. We Lwowie można ją zjeść niemal w kazdym lokalu.

10 KNAJP LWOWA, KTÓRE TRZEBA ODWIEDZIĆ

 1. Dom Legend
 2. Złota róża
 3. Gazowa Lampa
 4. Loża Masońska
 5. Centaur
 6. Drugi brzeg
 7. Cafe Masoch
 8. Kawiarnia Szkocka
 9. Atlas
 10. Kumpel
 11. Restauracja Baczewski
 12. Premiera Lwowska
 13. Japona-chata

Dom Legend / House Of Legends

Każda sala to niezależny projekt, każde piętro to nowe doznania, a dach to widok na Lwów z kompletnie nieznanej perspektywy. Miejsce na knajpianej mapie Lwowa, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jedzenie może nie rozpieszcza podniebienia, ale klimat lokalu na długo powinien zostać w pamięci.

Restauracja „Dom Legend”

Restauracja „Dom Legend”

Address: Staroievreiska St, 48, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine

FEST is a chain of creative restaurants and projects with unique conceptions was founded in 2007 in Lviv. Challenging projects and professionalism in its implementation made the Company unique. The first venture “Kryjivka” Restaurant has brought a great deal of success all over the country and outside Ukraine. More than 50 thousand people visited the restaurant during the first month.

Złota róża

Restauracja, gdzie w menu nie ma podanych cen, a o niski rachunek musisz zawalczyć :). Jeżeli nie umiesz się targować, to musisz liczyć się z problemami z zachowaniem płynności finansowej. Śpiewaj, kombinuj, wykłócaj się i wyjdziesz na swoje :). Musisz tego posmakować, tak jak pysznej pejsachówki.

pod-zlota-roza-restauracja-5

Wnętrze galicyjskiej żydowskiej knajpy POD ZŁOTĄ RÓŻĄ odtwarza przytulność i ciepło prawdziwego żydowskiego mieszkania. Restauracja znajduje się na ulicy Starojewrejskiej obok ruin starej synagogi w centrum Lwowa.

Wnętrze kolorytu dodają stereotypowe atrybuty: ręcznie zrobione obrusy, krawieckie maszynki, skrzypce, menory oraz światło świec. Jedną z konceptualnych tradycji jest umycie rąk gości przed początkiem stołowania. Menu restauracji to literacki almanach, który opowiada o historii Żydów Lwowa.

Jeszcze jedną osobliwością menu jest nieobecność cen. To daje możliwość gościom targować się z kelnerem co do ceny zamówionych dań!

Osobliwości kuchni: faszerowany szczupak, forszmak, krojona wątroba, hummus (smarowidło do macy), pierogi z rybą, cymes (marchewka z czarną śliwką).

Odwiedzających restaurację czekają też dodatkowe atrakcje:
– przymierzenie pejsów oraz żydowskich kapeluszy
– częstowanie się pejsychówką (nalewka na rodzynkach)
– muzyka klezmerska na żywo.

pod-zlota-roza-restauracja-8

Restauracja pod złotą różą – na ul. Starojewrejskiej, żydowska knajpa urządzona w formie żydowskiego mieszkania. Przytulnie i nastrojowo, ale ciężko o wolne miejsce.

dsc_0559

Gazowa Lampa

Lokal nawiązujący klimatem do XIX wieku i postaci Łukasiewicza, którego pomnik możemy zobaczyć przy wejściu. Kilka pięter nieustannej zabawy, do której nie dopuściłaby żadna polska kontrola bezpieczeństwa, a w menu takie wódki jak „Gazówka”, „Naftówka”, „Benzynówka”, co więcej podawane w probówkach i menzurkach. Kto by się nie skusił.

Loża Masońska

Loża Masońska – mieści się w tym samym budynku co Kryivka, tylko piętro wyżej. Mieliśmy problem z trafieniem tam, ponieważ drzwi do restauracji wyglądają jak drzwi do mieszkania. Niech Was to nie zmyli. Loża Masońska zajmuje całe piętro budynku, na którym znajdziemy 3 pary drzwi, w tym te jedne wybrane z klamką. Wejście do tego miejsca to wejście do innego świata. Za drzwiami wita nas mężczyzna odziany w szlafrok. Sama restauracja jest ogromna, podzielona na wiele sal i mianuje się najdroższą restauracją w Galicji. Dzięki karcie, o której wspominałam wcześniej i którą można otrzymać w innym konceptualnym lokalu z tej serii, w tym w Kryivce zyskujemy 90% zniżki. Mimo to i tak jest drogo. Restauracja ma wiele stylowo urządzonych sal, a największe wrażenie robi na wszystkich toaleta godna samego króla. Panuje tam typowa tajemnicza i intymna atmosfera. Obsługa bardzo profesjonalna. Niestety ciężko było robić zdjęcia, więc prezentuję tylko dwa. Trzeba jechać i zobaczyć samemu na własne oczy.

img_3541

Najdroższa knajpa Galicji, gdzie ceny są dziesięciokrotnie wyższe, niż w każdym innym miejscu. Po pokazaniu karty Just Lviv it kelnerzy magicznie odcinają jednak kilka zer i kwoty, choć nadal wyższe niż w innych miejscach, stają się znośne. Wystrój lokalu nawiązuje do nazwy i warto tu przyjść chociażby z tego powodu.

Кафе Кентавр – Cafe Centaur

ccc

Lokal znajdujący się tuż przy samym Rynku z widokiem na Lwów. Dobre jedzenie i miła obsługa. Warto zobaczyć również wnętrze lokalu. Zdobienia ścian powalają na łopatki.

centaur-23

Address: c. Lviv, Ploshcha Rynok, 34
Phones: +38 (032) 235 55 12
+38 (096) 188 24 45

Drugi brzeg

W podziemiach lwowskiego Teatru Wielkiego czai się duch, duch dobrej zabawy. Wejście po moście położonym na wesoło szemrzącej Pełtwi, koncerty na żywo, kelnerzy ustylizowani na gwiazdy klasycznej opery włoskiej, dobre piwo. Dla mnie brzmi jak pomysł na zdecydowanie udaną noc.

shutterstock_161570840

Cafe Masoch

Tak, nazwa pochodzi od tego Masocha, Leopolda von Sachera-Masocha, którego nazwisko oprócz autorstwa „Wenus w futrze” łączy się również chcąc nie chcąc z masochizmem. Coś dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. Pejcze, bicze, skóra, lateks, Panie o i Panowie o silnym nerwach poczują się tutaj jak w domu.

Kawiarnia Szkocka

Legenda powróciła choć w całkowicie zmienionej odsłonie. Brakuje niestety klimatu i stylu, na który czekałem przekraczając progi Szkockiej. Kawiarnia funkcjonując w nowo otwartym hotelu nabrała niestety wiele z jego cech. Nie lubię obcesowego nowobogactwa i niestety do Szkockiej kolejny raz już nie zawitam. A szkoda, bo niewykorzystanie tak olbrzymich możliwości lokalu jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Atlas

Historia knajpiana we Lwowie pisze się na nowo, i tak oto po latach na Rynek znów zawitał Atlas (dzięki Bogu w lepszym stylu niż Szkocka). Szeroki wybór dań , zarówno śniadaniowych, jak obiadowych. Wpadam tutaj zawsze kiedy mogę i nigdy nie żałowałem. Nad wszystkim czuwa Pan Edzio, a w jego objęciach, jak wiemy, możemy czuć się bezpiecznie.

Rynok Square, 45, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

Open today 8am–12am

+380 322 358 188

BYŁ ATLAS I JEST

Ma wierną publiczność na przykład knajpa „Atlas” na Rynku – i nic dziwnego, skoro obrosła nie byle jaką tradycją, przed wojną „nie miała sobie równych ni w Polsce ni w świecie”, jak w „Ziemi księżycowej” pisał Andrzej Chciuk. Stanisław Cat-Mackiewicz przychodził tu na indyka faszerowanego węgorzem i na flaki z lina, nic więc dziwnego, że w „Słowie” wileńskim miał napisać o „Atlasie”: „ta knajpa była przedmurzem polskości na Wschodzie”. Tu bywali wcale rzadko Solski, Jaracz, Horzyca, Tuwim, Staf, Szczepcio i Tomcio, Rubinstein i… wymieniać można by długo, bo bywać tu należało do dobrego tonu, ambicji i poniekąd obowiązku. Chciuk w opisie „Atlasa” osiąga szczyty pamiętnikarstwa gastronomicznego. Bo jak tu nie uśmiechnąć się, gdy czytamy, że „Kornel Makuszyński przepadał za kminkówką, a obchód lokalu zaczynał zazwyczaj od babci klozetowej , którą zawsze całował w rączki, skoro przy pierwszej bytności w knajpie pomylił się i buchnął ją w mankiet. Potem to już było fasonem”. Zapewne czytali Chciuka (nie tak dawno przełożonego na ukraiński) obecni właściciele lokalu, bo nad oszklonymi drzwiami do przedsionka toalet wisi napis „Do Edzia”, a przed drzwiami siedzi na stosownym krześle wiekowa babcia klozetowa. Kiedy się jej bliżej przyjrzeć babcia okazuje się być świetnie ubranym manekinem.

Poczujmy jeszcze tę dawną aurę i tę tęsknotę za dawnym. Nie mogę się powstrzymać, żeby jeszcze nie zacytować Chciuka: „Był to lokal ponadnarodowy, ponadpolityczny i ponadwyznaniowy, prawie że eksterytorialny. Siadywał tu razem i pił i przekomarzał się tradycyjny poeta kataryniarz z awangardowym młodzikiem czy ponurym futurystą, malarz akademicki z niezrozumiałym abstrakcjonistą siedział obok rewolucjonisty i komunisty pochodzącego z ziemiańskiej lub bogatej żydowskiej rodziny, dalej lub nawet z nimi bratał się sanacyjny generał i profesorowie uniwersytetu, politechniki czy eksportów ki, księża, redaktorzy, bracia-łata, pijacy, nafciarze, konsulowie – nikt tu inaczej nie mówił tylko : panie konzulu – rzeźbiarze, muzycy i mężowie stanu, studenci i aktorzy, był tu cały kosmos”.

Kumpel

Stosunkowo tanie, smaczne i podawane w duuużych ilościach jedzenie, a do tego dość spory i zróżnicowany jak na Lwów wybór piw. Właściciele wyrabiają je tylko na potrzeby własnego lokalu, więc nie spróbować ich byłoby grzechem. Jak tak przynajmniej tłumaczyłem się żonie. Gdyby jeszcze tylko obsługa była bardziej ogarnięta. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

img_6687

Jeśli baciary miały akurat przypływ grosza, to na pewno zjedliby obiad lub sutą kolację w jednym z dwóch restauracji Kumpel. Bo to trzeba podkreślić, że kumple są dwa, ale o tym niżej. Już od progu zapewne powita nas grający na żywo zespół i nie zdziwmy się, że jakoś tak bezwiednie zaczniemy nucić, że „gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu…” Bo też tylko we Lwowie jest taki wybór lokali, a tylko tu taka atmosfera, chcąc nie chcąc żywcem przeniesiona z przedwojennego Lwowa. W Kumplu warzą własne piwo, zatem zwróćmy uwagę na pierwsze strony menu, a na kolejnych bardzo rozbudowane pozycje nawiązujące do starych dziejów Galicji i jej tradycji kulinarnej. Pięknie tu i na pewno po wyjściu będziecie chcieli wrócić. Aha jeśli nie macie chęci siedzieć pod dachem, to możecie spożyć posiłek na tarasie znajdującym się na dachu.

Kumple są dwa, jeden blisko, niemal naprzeciwko hotelu Lwów – Aleja Czarnowoła 25; Drugi Kumpel adres: Ul. Wynnyczenki, 6

Oryginalne podawanie restauracyjne jednoczy tradycyjne (zupa w chlebie, drewniane talerze, patelnie i t.p.) i współczesne elementy stylistyki jedzenia. Zupa pomidorowa, czosnkowa, inne zupy, słynne lwowskie flaczki, różnorodne kiełbasy, golona, żeberka, karminadle, potrawy rymne, sałatki i zakąski idealnie pasują do świeżo przygotowanych na własnej browarni żywego piwa, nalewek własnej produkcji, wódki firmowej „Kumpelowa monopolowa” i ekskluzywnej wódki «Baczewski» – pierwszej na świecie wódki domowej, produkowanej we Lwowie od roku 1782.

Przestronne pokoje, baciarska muzyka, usługi demokratyczne w pojednaniu z wielkim wyborem «grzejących» napojów, tworzą atmosferę zabawy, lekkości i pozytywu, jednak bez nadmiernego hałasu, co pozwala w pełni cieszyć się głównym akcentem zakładu: smaczną kuchnią, której nie spróbujecie w żadnym miejscu, oprócz restauracji «Kumpel».

Aleja Czarnowoła, 2Б
Czas pracy: 11:00 – 00:00
+38 (068) 998-99-95
+38 (032) 229-51-77

——-


Kumpel/Кумпель, Bulwar Vynnychenka 6 (вул. Володимира Винниченка 6)

Jedna z najpopularniejszych lwowskich restauracji, przez samych lwowian uważana za tę, gdzie można zjeść najlepszą, typowo lwowską kuchnię. Restauracja wyróżnia się też tym, że znajduje się w niej mikrobrowar, na co dzień warzący 3 rodzaje piwa, które przez wielu uważane są za najlepsze na Ukrainie. Ciekawostka: w piwnicy restauracji znajduje się konsulat Niemiec. 😉

«Kumpel» przy ulicy Wynnyczenki – nie tylko piewsza restauracja-browarnia we Lwowie, a także pierwszy zakład na Ukrainie, który podaje potrawy wyjątkowo z tradycyjnej kuchni galicyjskiej. Zwykle, pierwsze, na co zwracają tutaj uwagę goście – wnętrze, muzyka, piwo, jednak rzeczywiście na poszukiwanie autentycznych przepisów i ich adaptacji do współczesnych wymogów sprawy restauracyjnej poszło, napewno, więcej wysiłków, niż na wszystko w całości.

Więc, sądząc z sukcesu restauracji, gdzie zawsze bardzo trudno znaleźć stolik, wysiłki byli uzasadnione. Jest to również w opiniach gości. Setki cytatów takie jak: «Czesna czosnkowa» z «Kumpla» – najlepsze pierwsze danie, które jadłem w życiu» albo «Nigdzie na Ukrainie nie robią takich kiełbasek, jak tutaj» – jest temu potwierdzeniu.
Nie zapominają goście chwalić piwo, które gotują prosto w restauracji z najwyższej jakości niemieckiego słodu, ale za przepisami, które są bardzo podobne do tych, które wykorzystywali się we Lwowie jeszcze od 15 wieku. Zresztą, z popularności korzysta і «Piwna pierś»: metalowa wersja «Wenus z Milo», po pogłaskaniu piersi której, można otrzymać bezpłatny kufel piwa. Niektórzy ludzie lubią przemyślane wnętrze, autorem którego jest słynny artysta i designer Włodko Kostyrko, ktoś cieszy się z autentycznej muzyki lwowskiej. Ale podstawą tutaj jest niezmienna jakość żywego niefiltrowanego piwa i smak tradycyjnych potraw galicyjskich. Właśnie dzięki temu «Kumpel» już przez osiem lat jest jedną z wizytówek gastronomicznego Lwowa.

Ul. Wynnyczenki, 6 (wejście z placu Celnego)
Pracuje całodobowo
+38 (068) 998 99 94
+38 (032) 242-17-80

http://kumpelgroup.com/

Restauracja Baczewski

baczewski-lwow

To jedna z najbardziej obleganych restauracji we Lwowie. Ale nie ma się czemu dziwić. Kiedy ostatnio jedliście śniadanie z szampanem, a jeśli tylko macie ochotę to i wódką. Dodatkowo wszystko to w baaardzo eleganckim wnętrzu, gdzie nienaganna obsługa kelnerska uwija się między stołami. Jeśli możecie sobie wyobrazić bardzo elegancką restaurację z bardzo umiarkowanymi cenami, to właśnie Baczewski. Całości klimatu dopełnia pan grający na pianinie dyskretne standardy muzyki klasycznej i jazzowej. Miejsce, w którym chciałoby się celebrować śniadanie jak najdłużej. Powstrzymać od tego może jednak świadomość, że przed restauracją wije się ogonek ludzi jak my chętnych na spożycie posiłku. Aha to restauracja nie tylko na śniadania, ale ze wszech miar godne polecenia są tu także obiady.

 

photo_kulyk_0591_

Rodzina Baczewskich i ich utwór – wódka Baczewski – to jedni z najgłówniejszych bohaterów wesołego Lwowa z tych czasów, kiedy w naszym miescie w kasynach przegrywali miliony, a na kabaret przyjeżdżali bogaci z całej Europy. Fabryka Baczewskich, która była otwarta w roku 1782, była pierwszą na świecie fabryką masowej produkcji wódki. W roku 1810 fabryka otrzymała status dostawcy dworu cesarskiego.
A już na początku 20 wieku Baczewscy zachwycili Europę i zaczęli  ekspansję w Ameryce.

Tak, kto tam nie zajdzie, to jakby nie był we Lwowie, nie był w tym Lwowie dzisiejszym, który tak urokliwie i dynamicznie korzysta w celach zabawowo-biznesowych ze swej wielokulturowej tradycji. A wydawałoby się, że we Lwowie, gdzie na Starym Mieście lokali gastronomicznych chyba zliczyć się nie da, a każdy inny, oryginalny i przyciąga, trudno już czymś zaskoczyć.

Restauracja Baczewski,
adres: ul. Szewska 8
Godziny pracy: 08:00 – 00:00
Piwnice Baczewskich: 14:00 – 02:00
+38(098)224-44-44
http://kumpelgroup.com/restaurants/baczewski/

Premiera Lwowska

Polska Restauracja we Lwowie


O Restauracji

Adres: ul. Ruska 16, Lwów

Lokalizacja: Starówka, minuta do Rynku na piechotę

Dojazd: Tramwaj: 1, 2, 9;

Godziny otwarcia: 11:00 – 22:00

Rozmieszczenie: 2 pomieszczenia każde z osobnym wejściem; 1 pomieszczenie – 1 duża sala i 5 sal w piwnicach lwowskich; 2 pomieszczenie – 2 sale;

Liczba miejsc ogółem: 150

Kuchnia: polska, ukraińska i europejska

Organizujemy: przyjęcia okolicznościowe, spotkania integracyjne, premiery, prezentacje, wesela, chrzty, komunie, spotkania biznesowe itd.

http://www.premieralwowska.wordpress.com


Karty Dań

Polskie Menu          

Ukraińskie Menu


Kontakt

Lwów, ul. Ruska 16

tel.: (+38 032) 235-73-35

fax: (+38 032) 297-00-48

tel. kom.: (+38) 050-588-00-07, (+38) 096-299-82-16

e-mail: premieralwowska@wp.pl

https://g.co/kgs/ufJjqe

Restauracja “Japona-chata”

Godziny otwarcia: 0-24

Adres: ul. Starojewrejśka 4, tel.297-51-17, 

www.yaponahata.com

Specyfika lokalu: kuchnia japońska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, japońskie wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim oraz rosyjskim, rozliczenie gotówkowe oraz bezgotówkowe.


Restauracje

 

Restauracja “Grand Hotel”

Godziny otwarcia: 7:00-23:00
Adres: al. Swobody 13, tel.272-76-65,
www.ghgroup.com.ua

Specyfika lokalu: kuchnia europejska oraz kontynentalna, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, rabaty dla grup turystycznych, klasyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, parking, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Genewa”

Godziny otwarcia: 10:00-23:00
Adres: ul. Kościuszki 6, tel.255-00-33, tel. kom. 8067-751-19-82

Specyfika lokalu: dawna kuchnia europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, bizantyjskie wnętrze, personel rozmawia polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Premjera Lwiwska” (Premiera Lwowska)

Godziny otwarcia: 11:00-22:00
Adres: ul. Horodoćka 36, tel. com. 8096-299-82-16, 8050-588-00-07, tel.297-09-44

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska, posiada salę dla niepalących, klasyczne wnętrze, personel rozmawia po polsku oraz rosyjsku, rozliczenie gotówkowe.

Kompleks Turystyczno – Hotelowy “Dnister” S.A.

Godziny otwarcia: Restauracja – 7:00-23:00, Bar – 0-24
Adres: ul. Matejki 6; tel.297-43-63;294-43-64,
www.dnister.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, rabaty dla grup turystycznych, posiada podwórko letnie, parking, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Buchara”

Godziny otwarcia: 12:00-1:00
Adres: ul. Furmanśka 6, tel.244-42-25

Specyfika lokalu: kuchnia uzbecka, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, orientalne wnętrze, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Panorama”

Godziny otwarcia: 10:00-6:00
Adres: al. Swobody 45, 7 piętro hotelu “Opera”, tel.225-90-09,
www.hotel-opera.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia śródziemnomorska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, wnętrze w stylu hi-tech, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, polsku, niemiecku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Praga”

Godziny otwarcia: kawiarnia 10:00-23:00, restauracja, pub 11-24
Adres: ul. Hnatiuka 8, tel.274-12-20, praga@royal_ua.com;
www.praga.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia czeska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, muzyka na żywo od godz. 19:00 do 22:00, restauracja – secesja, pub – demokratyczny styl wnętrza, posiada podwórko letnie, parking, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “George”

Godziny otwarcia: 7:00-23:00
Adres: al. Mickiewicza 1, tel.272-59-52; 274-21-82,
www.georgehotel.com.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, klasyczne wnętrze, parking, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Diwa” (Panna)

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Dudajewa 5, tel.261-16-71

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, ukraińska oraz chińska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, styl wnętrza – secesja, rabaty dla grup turystycznych, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Europa”

Godziny otwarcia: 9:00-23:00
Adres: al. Szewczenka 14, tel.261-19-71,
www.restourant-europa.com.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, klasyczne wnętrze, rabaty dla grup turystycznych, posiada podwórko letnie, parking, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Kaktus”

Godziny otwarcia: 7:00-23:00
Adres: ul. Nyżankiwśkoho18, ul. Kniazia Romana 20

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, klasyczne wnętrze, ogródek letni, parking, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “La rouge”

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Saksahanśkoho 11, tel.240-34-76, 240-34-74

Specyfika lokalu: kuchnia francuska, ukraińska, włoska oraz śródziemnomorska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, francuskie wnętrze, parking, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja «WOK»

Godziny otwarcia: 11:00-23:00, Bar – 0-24
Adres: ul. Bratiw Terszakiwciw 6а; 275-51-73,
www.wok.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia śródziemnomorska, japońska oraz chińska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, rabaty dla grup turystycznych, orientalne oraz ukraińskie wnętrze, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Staryj Tyflis”(Stary Tyflis)

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Pekarśka 28, tel.276-61-11

Specyfika lokalu: kuchnia gruzińska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, gruzińskie wnętrze, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Kumpel”

Godziny otwarcia: 11:00-24:00
Adres: ul. Wynnyczenka 6, tel.224-17-80,
www.kumpel.biz

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, piwne wnętrze, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz ormiańsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja-bar “U Biurgera”

Godziny otwarcia: 0-24
Adres: ul. I. Franka 73, tel. 276-12-51; 275-49-54, 225-65-69,
www.burger.com.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, telewizor, WI-FI, rabaty dla grup turystycznych, styl wnętrza – etniczny, średniowieczny, współczesny Lwów, posiada podwórko letnie, parking, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Fashion Club”

Godziny otwarcia: 0-24
Adres: pl. Pidkowy 1, tel. 272-88-91; 255-08-98, fashionclub@ukr.net

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, dyskoteka, wnętrze w stylu gramour, posiada podwórko letnie, parking, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz bezgotówkowe.

Restauracja “Amadeus”

Adres: pl. Katedralny 7, tel.261-50-22,
www.veronica.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących,występy jazzowe o godz. 18:00, rabaty dla grup turystycznych, klasyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz kartą kredytową.

Restauracja “Japona-chata”

Godziny otwarcia: 0-24
Adres: ul. Starojewrejśka 4, tel.297-51-17,
www.yaponahata.com

Specyfika lokalu: kuchnia japońska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, japońskie wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim oraz rosyjskim, rozliczenie gotówkowe oraz bezgotówkowe.

Restauracja-klub “Atmosfera”

Godziny otwarcia: 2:00-24:00
Adres: ul. Bratiw Rohatynciw 18, tel.255-08-32,
www.atmosphera.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, wieczory DJ`ów, przegląd filmów, styl wnętrza – hi-tech ze starociami, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim oraz polskim, rozliczenie gotówkowe oraz kartą kredytową.

Restauracja “Hors”

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Starojewrejśka 5, tel.235-50-57, 235-41-57,
www.xopc.com.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska, europejska oraz starosłowiańska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, muzyka na żywo, wieczory średniowieczne, kankan, show z ogniem, rabaty dla grup turystycznych, starożydowskie wnętrze oraz menu po starożydowsku, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, niemiecku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz kartą kredytową.

Restauracja “Afrodyta”

Godziny otwarcia: 10:00-23:00
Adres: ul. Ruśka 16, tel.272-93-35, Afrodita.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, rabaty dla grup turystycznych, styl wnętrza – modern, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz kartą kredytową.

Restauracja “Kryjiwka” (Kryjówka)

Godziny otwarcia: 00-24
Adres: Rynek 14, tel. kom. 80504306354,
www.kryjivka.com.ua

Specyfika lokalu: występy zespołów muzycznych, posiada podwórko letnie, styl wnętrza – ukraińskie podziemie, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz kartą kredytową.

Restauracja “Staryj Rojal” (Stary Fortepian)

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Stawropihijśka 3, tel.235-66-94

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, muzyka na żywo na zamówienie, dawne wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po niemiecku oraz rosyjsku, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Krakiwśkyj” (Krakowski)

Godziny otwarcia: 12:00-24:00
Adres: ul. Szewska 6, tel.294-82-05, darvin@ffs_company.com

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, kelnerzy, muzyka na żywo (pn., sob.), styl wnętrza – biblioteka epoki wiktoriańskiej, parking, personel rozmawia po angielsku, polsku, białorusku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Krakiwśka brama” ( Krakowska brama)

Godziny otwarcia: 8:00-23:00
Adres: ul. Krakiwśka 5, tel.236-72-73

Specyfika lokalu: kuchnia ormiańska, ukraińska, austriacka, polska, austro-węgierska oraz rosyjska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, historyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, niemiecku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz bezgotówkowe.

Restauracja-klub “Split”

Godziny otwarcia: 0-24
Adres: pl. Mickiewicza 6/7, tel. 242-22-00,
www.split.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia europejska oraz chińska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, muzyka na żywo (pn., sob., ndz. Wieczorem), rabaty dla grup turystycznych, posiada podwórko letnie, parking, klasyczne wnętrze, personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Chmilnyj dim Roberta Domsa” (Chmielny dom Roberta Domsa)

Godziny otwarcia: 12:00-24:00
Adres: ul. Klepariwśka 18, tel.242-25-94,
www.robertdoms.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, jazz co wieczór, rabaty dla grup turystycznych, wnętrze średniowiecznego zamku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Natalia 18”

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Kn. Osmomysła 7, tel.242-20-68,
www.natalia18.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, parking, styl wnętrza – stary Lwów,personel rozmawia po angielsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja-kawiarnia “Teatralne”

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Teatralna 23, tel.272-36-96,
www.teatralne.lviv.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, muzyka na żywo (pn., sob., ndz.), rabaty dla grup turystycznych, klasyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, polsku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja-klub “Cazanova lounge”

Godziny otwarcia: 12:00-6:00
Adres: ul. Stawropihijśka 7; tel.236-75-74

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, salę dla VIP`ów, show, rabaty dla grup turystycznych, styl wnętrza – barok, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, polsku, hiszpańsku, francusku oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Muszketer” (Muszkieter)

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Hruszewśkoho 7, tel.261-46-13

Specyfika lokalu: kuchnia francuska, kelnerzy, żywa muzyka (śr. – ndz. 19:00), klasyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, niemiecku, polsku, oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Flamingo” (Flaming)

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Krakiwśka 25, tel.235-64-94

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, klasyczne wnętrze, personel rozmawia po angielsku, polsku, oraz rosyjsku, menu w języku angielskim oraz polskim, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Elita”

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Horodoćka 85, tel.235-23-30

Specyfika lokalu: kuchnia europejska, kelnerzy, posiada salę dla niepalących, żywa muzyka (oprócz pon.), klasyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, rozliczenie gotówkowe.

Restauracja “Weża kramariw” (Wieża kramarzy)

Godziny otwarcia: 0-24

Adres: al. Swobody 16/18, tel.272-39-39

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, żywa muzyka, show, współczesne wnętrze, personel rozmawia po angielsku, niemiecku, polsku, oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Kaukaz”

Godziny otwarcia: 11:00-23:00
Adres: ul. Szota Rustaweli 2, tel.276-20-82

Specyfika lokalu: kuchnia kaukaska, kelnerzy, żywa muzyka, kaukaskie wnętrze, parking, personel rozmawia po angielsku, niemiecku, polsku, oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Sim porosiat” (Siedmioro prosiąt)

Adres: ul. S. Bandery 9, tel.297-55-58,
www.7piggies.com.ua

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska, kelnerzy, ukraińskie wnętrze, personel rozmawia po angielsku, niemiecku, polsku, oraz rosyjsku, menu w języku angielskim, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

Restauracja “Kentawr” (Centaur)

Godziny otwarcia: 10:00-23:00
Adres: Rynek 34, tel.272-05-12

Specyfika lokalu: kuchnia ukraińska oraz europejska, kelnerzy, WI-FI, klasyczne wnętrze, posiada podwórko letnie, personel rozmawia po angielsku, polsku, oraz rosyjsku, rozliczenie gotówkowe, bezgotówkowe oraz karta kredytową.

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: