Wolni z wolnymi, równi z równymi i zacni z zacnymi.

Rex regnat et non gubernat

 • Thomas Jefferson

  Kiedy obywatele obawiają się swojego rządu, jest to tyrania. Gdy to rząd obawia się obywateli, mamy do czynienia z wolnością.
 • Margaret Thatcher

  Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.
 • Włodzimierz Lenin

  Socjalizm to nic innego jak państwowy monopol kapitalistyczny stworzony dla korzyści wszystkich ludzi.
 • Ralph Waldo Emmerson

  Religia jednego wieku staje się literacką rozrywką następnych.
 • Soren Kierkegaard

  Są dwa sposoby w jakie człowiek może dać się ogłupić. Pierwszy to uwierzyć w rzeczy nieprawdziwe. Drugi, to nie wierzyć w prawdziwe.
 • Ayn Rand

  Jako że nie istnieje taki byt, jak “społeczeństwo”, ponieważ społeczeństwo to pewna liczba indywidualnych jednostek, zatem idea, że “społeczny interes” jest ważniejszy od interesu jednostek, oznacza jedno: że interes i prawa niektórych jednostek zyskuje przewagę nad interesem i prawami pozostałych.
 • Terence McKenna

  Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.
 • Aleister Crowley

  Czyn wole swą, niechaj będzie całym Prawem.

  Nie masz żadnego prawa prócz czynienia twej woli. Czyn ja i nikt inny nie powie nie.

  Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą.

  Nie ma boga prócz człowieka.

  Człowiek ma prawo żyć wedle swych własnych praw
  żyć tak jak tego chce
  pracować tak jak chce
  bawić się tak jak chce
  odpoczywać tak jak chce
  umrzeć kiedy i jak chce

  Człowiek ma prawo jeść to co chce: pić to co chce: mieszkać tam gdzie chce: podróżować po powierzchni Ziemi tam gdzie tylko chce.

  Człowiek ma prawo myśleć co chce
  mówić co chce: pisać co chce: rysować, malować, rzeźbić, ryć, odlewać, budować co chce: ubierać się jak chce

  Człowiek ma prawo kochać jak chce

  Człowiek ma prawo zabijać tych, którzy uniemożliwiają mu korzystanie z tych praw

  niewolnicy będą służyć

  Miłość jest prawem, miłość podług woli.
 • Anarchizm metodologiczny

  Anarchizm metodologiczny - jest programem (a właciwie antyprogramem), zgodnie z którym należy z wielką ostrożnością podchodzić do każdej dyrektywy metodologicznej, (w tym do samego anarchizmu) bowiem zaistnieć może sytuacja, w której lepiej jest z anarchizmu zrezygnować (aby nie hamować rozwoju wiedzy) niż go utrzymywać.
  Paul Feyerabend
 • Strony

 • Reklamy

Starożytni Iluminowani Prorocy Bawarscy

Posted by psychoneurocybernauta w dniu 28 października 2012

Gdyby Illuminaci teraz się ujawnili i poszli na pełen totalitaryzm, wybuchłaby rewolucja.

Wyznawcy umiarkowanych poglądów ruszyliby do walki pospołu z prawicą i lewicowymi liberałami, a Iluminaci nie dysponują aż taką siłą, aby oprzeć się tak masowej rewolucji. Mogą jednak panować dzięki oszustwom, właśnie oszustwo bowiem ułatwia dostęp do narzędzi, jakie są im potrzebne do zniesienia konstytucji.

Bardziej surowe środki bezpieczeństwa.

 • Powszechny nadzór elektroniczny.
 • Rewizje w domach bez nakazu.
 • Prawo zatrzymywania i rewizji osobistej.
 • Rządowe inspekcje poczty pierwszej klasy.
 • Automatyczne pobieranie odcisków palców fotografowanie, testy krwi, analiza moczu wszystkich aresztowanych osób bez przedstawienia im aktu oskarżenia.
 • Prawo zabraniające oporu, nawet jeśli jest się bezprawnie aresztowanym.
 • Prawo zakładania obozów pracy dla potencjalnych dysydentów.
 • Kontrola posiadania broni.
 • Ograniczenia podróży.

Zabójstwa, budzą w umysłach obywateli myśl o konieczności wprowadzenia takich praw. Zamiast się zorientować, że istnieje jakaś konspiracja, organizowana przez garstkę jednostek, ludzie stwierdzą, albo im się wmówi, że należy ograniczyć wolność narodu celem ochrony jego przywódców. Zgodzą się nawet, że nie mogą ufać sobie samym. Ofiarami zabójstw będą czarne owce lewicy albo prawicy, które nie należą do konspiracji Iluminatów albo okażą się niegodne zaufania. Bracia Kennedy i Martin Luther King, na przykład, byli zdolni do zmobilizowania libertariańskiego lewicowo-prawicowego-czarno-białego ruchu. Niemniej jednak zabójstwa, które popełniono dotychczas, są niczym w porównaniu z tym, co nas czeka. Następna seria morderstw będzie dziełem mafii, opłaconej złotem Iluminatów.

Wszystko zostało zinfiltrowane.

Przy takim tempie za kilka lat Iluminaci będą mieli ściślejszy nadzór nad większością Amerykanów, niż Hitler miał nad Niemcami. A cały numer polega na tym, że większość Amerykanów tak się będzie bała incydentów terrorystycznych wspieranych przez Iluminatów, że będzie błagać o kontrolę tak, jak masochista błaga o chłostę.

—-

Prawidłowa nazwa tej organizacji brzmi Starożytni Iluminowani Prorocy Bawarscy. Jak podają ich własne źródła, zostali założeni być może jako następcy wcześniej istniejącej organizacji, w tysiąc siedemset siedemdziesiątym szóstym, pierwszego maja, przez człowieka nazwiskiem Adam Weishaupt. Weishaupt porzucił zakon jezuitów i przystąpił do masonów. Nauczał, że należy obalać religie i rządy narodowe, a świat powierzyć elicie materialistycznych ateistów, myślących zgodnie z przesłankami naukowymi, do czasu aż, wraz z nastaniem powszechnego oświecenia, ludzkie masy będą ostatecznie zdolne panować nad sobą samodzielnie. Jednakże była to tylko doktryna zewnętrzna” Weishaupta. Istniała również „doktryna wewnętrzna”, która stanowiła, że władza jest środkiem samym w sobie i że Weishaupt oraz jego najbliżsi wyznawcy wykorzystają wszelką nową wiedzę rozwijaną przez naukowców i inżynierów do przejęcia władzy nad światem. W tysiąc siedemset siedemdziesiątym szóstym wszystko znajdowało się głównie pod kontrolą Kościoła i szlachty feudalnej, choć kapitaliści dostawali coraz to większe kawały tortu. Weishaupt ogłosił, że te warstwy społeczne są przestarzałe i że nadszedł czas na powstanie elity, posiadającej monopol na wiedzę naukową i technologiczną, która przejmie władzę. Tak więc zamiast utworzyć społeczeństwo demokratyczne, tak jak to obiecywała „doktryna zewnętrzna”, Starożytni Iluminowani Prorocy Bawarscy usidłali ludzkość w dyktaturę, która miała trwać całą wieczność.

Kto mógł się bardziej nadawać niż mason, który porzucił habit jezuity?

Iłuminaci, którzy utrzymywali się na powierzchni wystarczająco długo, aby przyciągnąć do siebie masonów, wolnomyślicieli i nawiązać kontakty międzynarodowe, pozwolili, aby wyglądało na to, że bawarski rząd ich prześladuje. Osiągnąwszy to, wywołali swoją pierwszą eksperymentalną rewolucję we Francji.

W tym przypadku przyssali się do klasy średniej, której zależało przede wszystkim na wolnych przedsiębiorstwach działających zgodnie z doktryną laissez faire aby pójść w ślad za hasłem Weishaupta „Wolność, Równość” Braterstwo”. Haczyk tkwił naturalnie w tym, że tam, gdzie prym wiedzie zasada równości i braterstwa, nie ma wolności

Po epizodzie z Napoleonem, którego wzlot i upadek były wyłącznie efektem ich manipulacji, Iluminaci zaczęli planować powstanie europejskiego socjalizmu, co doprowadziło do rewolucji w tysiąc osiemset czterdziestym ósmym, marksizmu a wreszcie do przejęcia Rosji, czyli jednej szóstej całej powierzchni ziemi.

Naturalnie musieli sprowokować wojnę światową, aby umożliwić wybuch rosyjskiej rewolucji, ale do tysiąc dziewięćset siedemnastego byli już całkiem nieźli w robieniu takich rzeczy. Druga wojna światowa była przeprowadzona z jeszcze większym sprytem i dzięki temu zdobyli jeszcze więcej.

Kolejny element wyjaśniający dlaczego ortodoksyjny marksizm-leninizm, pomimo wszystkich swoich ideałów, nie był nigdy wart nawet gówna.

Dlaczego od samego zarania był zdradą człowieka. Wyjaśnia też, skąd się bierze amerykański pociąg do totalitaryzmu.

Obecnym celem jest Ameryka. Przejęli większą część Europy i Azji. Kiedy zdobędą Amerykę, będą mogli przestać się ukrywać.

Świat stanie się mniej więcej taki, jak to przewidywał Orwell w swoim 1984. Musisz wiedzieć, że zneutralizowali go zaraz potem, jak opublikował tę książkę, bo była trochę za bardzo odkrywcza. Odniesienia do partii wewnętrznej i zewnętrznej, które udzielały przeciwstawnych nauk albo mowa O’Briena o władzy będącej środkiem samym w sobie były najwyraźniej aluzjami do nich i dlatego go dopadli. Orwell, widzisz, natknął się na Iluminatów w Hiszpanii, gdzie funkcjonowali całkiem otwarcie w pewnym momencie wojny domowej. Artyści w końcu potrafią dotrzeć do prawdy mocą swej wyobraźni, jeśli im pozwolić swobodnie wędrować. Prędzej docierają do prawdy niż ludzie nakierowani bardziej na naukę.

 

Oko w Piramidzie / The Eye in the Pyramid

Robert Anton Wilson, Robert Shea

 

Rok pierwszego wydania: 1975

Rok pierwszego wydania polskiego: 1994

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: