Wolni z wolnymi, równi z równymi i zacni z zacnymi.

Rex regnat et non gubernat

 • Thomas Jefferson

  Kiedy obywatele obawiają się swojego rządu, jest to tyrania. Gdy to rząd obawia się obywateli, mamy do czynienia z wolnością.
 • Margaret Thatcher

  Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.
 • Włodzimierz Lenin

  Socjalizm to nic innego jak państwowy monopol kapitalistyczny stworzony dla korzyści wszystkich ludzi.
 • Ralph Waldo Emmerson

  Religia jednego wieku staje się literacką rozrywką następnych.
 • Soren Kierkegaard

  Są dwa sposoby w jakie człowiek może dać się ogłupić. Pierwszy to uwierzyć w rzeczy nieprawdziwe. Drugi, to nie wierzyć w prawdziwe.
 • Ayn Rand

  Jako że nie istnieje taki byt, jak “społeczeństwo”, ponieważ społeczeństwo to pewna liczba indywidualnych jednostek, zatem idea, że “społeczny interes” jest ważniejszy od interesu jednostek, oznacza jedno: że interes i prawa niektórych jednostek zyskuje przewagę nad interesem i prawami pozostałych.
 • Terence McKenna

  Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.
 • Aleister Crowley

  Czyn wole swą, niechaj będzie całym Prawem.

  Nie masz żadnego prawa prócz czynienia twej woli. Czyn ja i nikt inny nie powie nie.

  Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą.

  Nie ma boga prócz człowieka.

  Człowiek ma prawo żyć wedle swych własnych praw
  żyć tak jak tego chce
  pracować tak jak chce
  bawić się tak jak chce
  odpoczywać tak jak chce
  umrzeć kiedy i jak chce

  Człowiek ma prawo jeść to co chce: pić to co chce: mieszkać tam gdzie chce: podróżować po powierzchni Ziemi tam gdzie tylko chce.

  Człowiek ma prawo myśleć co chce
  mówić co chce: pisać co chce: rysować, malować, rzeźbić, ryć, odlewać, budować co chce: ubierać się jak chce

  Człowiek ma prawo kochać jak chce

  Człowiek ma prawo zabijać tych, którzy uniemożliwiają mu korzystanie z tych praw

  niewolnicy będą służyć

  Miłość jest prawem, miłość podług woli.
 • Anarchizm metodologiczny

  Anarchizm metodologiczny - jest programem (a właciwie antyprogramem), zgodnie z którym należy z wielką ostrożnością podchodzić do każdej dyrektywy metodologicznej, (w tym do samego anarchizmu) bowiem zaistnieć może sytuacja, w której lepiej jest z anarchizmu zrezygnować (aby nie hamować rozwoju wiedzy) niż go utrzymywać.
  Paul Feyerabend
 • Strony

 • Reklamy

Religulous

Posted by psychoneurocybernauta w dniu 17 stycznia 2009

Bill Maher o filmie ‚Religulous’

Znany komik Bill Maher wziął się za religie. I bardzo dobrze 🙂 Istotą filmu jest to, że Maher – w przeciwieństwie do wszelkiej maści religiantów – nie wie. Dlatego pyta. I stawia niewygodne pytania przedstawicielom różnych religii.


Mamy więc chrześcijan którzy za wszelką cenę próbują udowodnić, że dinozaury żyły razem z ludźmi. Bo jeśli się udowodni prawdziwość mitów z Księgi Rodzaju, to cała reszta także zostanie udowodniona.

Mamy rozmowę z muzułmanami którzy twierdzą, że terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem. Dlaczego? Bo to „polityka” a islam to religia pokoju. I cięcie – jakiś imam wzywający do wymordowania wszystkich Żydów. Mamy również muzułmankę która twierdzi, że wolność słowa jest po obu stronach. Na co Maher dopowiada – to dlaczego tymi którzy zabijają w ramach walki z wolnością słowa są muzułmanie? (HINT: na skutek sprawy z duńskimi karykaturami na całym świecie zginęło 50 osób!).

W Watykanie Mahler rozmawia z jakimś księdzem. Pokazuje mu ogromny watykański pałac i pyta czy Jezus mieszkałby w czymś takim w dzisiejszych czasach?. Na co ksiądz - szczerze się śmiejąc - odpowiada, że Jezus zapewne zamieszkałby gdzieś na biednych przedmieściach. Poznajemy również jakiegoś latynosa, który ma 100,000 wyznawców i uważa się za potomka Jezusa Chrystusa. Skąd o tym wie? A bo pewnego razu spotkał dwa anioły wysłane przez samego Boga. Mahler dopytuje - czy to nie dziwne, że Bóg zawsze mówi "na ucho" swoim prorokom? Przecież mógłby od ręki obwieścić wszystkim ludziom, że ten i ten jest prorokiem Pana!

Obrywają mormoni (wg. nich Bóg - w postaci absolutnie realnej - zapłodnił Maryję, a pośmiertnie ochrzczono np. Buddę i Adolfa Hitlera) i scientolodzy (musimy się pozbyć siedzących w nas Thetan, przedstawicieli obcej cywilizacji). Mahler przedstawia gejów-muzułmanów i odwiedza Cannabis Ministry. Co ciekawe na tle przedstawicieli wszystkich religii lekko zmulony koleś z kościoła pod wezwaniem błogosławionej marihuany wypada całkiem dobrze ;) Przynajmniej nie chce nikogo mordować, nawracać, tylko palić boskie zioło.

Bill Mahler jedzie do Meggido, miejsca gdzie wg. chrześcijan ma dojść do końca świata. I boli go to, że przepowiednie końca świata - obecne we wszystkich religiach - mogą się spełnić dzięki ludziom którzy dążą do ich samospełnienia. Jego największym zarzutem wobec religii jest to, że z niemyślenia uczyniła cnotę. I już całkowicie poważnie Mahler stawia sprawę: albo dorośniemy, albo czeka nas śmierć (z rąk fanatyków dążących do spełnienia pradawnych proroctw).

http://religiapokoju.blox.pl/2009/01/Religulous-odtrutka-na-niemyslenie.html

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: