Wolni z wolnymi, równi z równymi i zacni z zacnymi.

Rex regnat et non gubernat

 • Thomas Jefferson

  Kiedy obywatele obawiają się swojego rządu, jest to tyrania. Gdy to rząd obawia się obywateli, mamy do czynienia z wolnością.
 • Margaret Thatcher

  Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.
 • Włodzimierz Lenin

  Socjalizm to nic innego jak państwowy monopol kapitalistyczny stworzony dla korzyści wszystkich ludzi.
 • Ralph Waldo Emmerson

  Religia jednego wieku staje się literacką rozrywką następnych.
 • Soren Kierkegaard

  Są dwa sposoby w jakie człowiek może dać się ogłupić. Pierwszy to uwierzyć w rzeczy nieprawdziwe. Drugi, to nie wierzyć w prawdziwe.
 • Ayn Rand

  Jako że nie istnieje taki byt, jak “społeczeństwo”, ponieważ społeczeństwo to pewna liczba indywidualnych jednostek, zatem idea, że “społeczny interes” jest ważniejszy od interesu jednostek, oznacza jedno: że interes i prawa niektórych jednostek zyskuje przewagę nad interesem i prawami pozostałych.
 • Terence McKenna

  Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.
 • Aleister Crowley

  Czyn wole swą, niechaj będzie całym Prawem.

  Nie masz żadnego prawa prócz czynienia twej woli. Czyn ja i nikt inny nie powie nie.

  Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą.

  Nie ma boga prócz człowieka.

  Człowiek ma prawo żyć wedle swych własnych praw
  żyć tak jak tego chce
  pracować tak jak chce
  bawić się tak jak chce
  odpoczywać tak jak chce
  umrzeć kiedy i jak chce

  Człowiek ma prawo jeść to co chce: pić to co chce: mieszkać tam gdzie chce: podróżować po powierzchni Ziemi tam gdzie tylko chce.

  Człowiek ma prawo myśleć co chce
  mówić co chce: pisać co chce: rysować, malować, rzeźbić, ryć, odlewać, budować co chce: ubierać się jak chce

  Człowiek ma prawo kochać jak chce

  Człowiek ma prawo zabijać tych, którzy uniemożliwiają mu korzystanie z tych praw

  niewolnicy będą służyć

  Miłość jest prawem, miłość podług woli.
 • Anarchizm metodologiczny

  Anarchizm metodologiczny - jest programem (a właciwie antyprogramem), zgodnie z którym należy z wielką ostrożnością podchodzić do każdej dyrektywy metodologicznej, (w tym do samego anarchizmu) bowiem zaistnieć może sytuacja, w której lepiej jest z anarchizmu zrezygnować (aby nie hamować rozwoju wiedzy) niż go utrzymywać.
  Paul Feyerabend
 • Strony

 • Reklamy

Bóg mi powiedział

Posted by psychoneurocybernauta w dniu 24 października 2008

O potężny Jahwe nie raz wykazywał się fantazją, ingerując w życie ludzkie. Stary Testament splamiony jest krwią. Warto przy tej okazji przypomnieć, że Jahwe jest nie tylko bogiem żydowskim. Jest to również bóg chrześcijan, chociaż Nowy Testament dorobił mu drugie oblicze, miłującego Elohim, które jednak dość skutecznie skrywa.

Wszystkie religie monoteistyczne mają swój początek w Objawieniu. Objawienie Mojżeszowe dało początek judaizmowi. Objawienie Chrystusowe dało początek chrześcijaństwu. Wizje Mahometa nakłoniły go do stworzenia Islamu. Tyle o „kreatywnej” funkcji objawień.

Karol Wojtyła porusza temat śmierci w „Ewangelii Życia”. Porusza to może nienajlepsze słowo. On ją penetruje, szybko, higienicznie, przy pełnym zabezpieczeniu. Głosi, że żyjemy w cywilizacji śmierci, w erze konsumpcjonizmu, który odciąga ludzi od wartości duchowych. Gromi hedonizm i ateizm. I zapomina o swoim Bogu, którego niegdyś umiłował, o Bogu, który czasami naprawdę zadaje śmierć.

1. W Newport na Rhode Island kobieta oskarżona o zasztyletowanie dziewięciomiesięcznego synka powiedziała policji, że zabiła go po tym, jak „namówił ją do tego Bóg”

2. Filipinka, która twierdziła, że spotkała Jezusa Chrystusa i odbyła z nim rozmowę, przybiła się do pięciometrowego drewnianego krzyża podczas krwawego wielkanocnego rytuału, który przyciągnął 500 gapiów, w tym wielu amerykańskich turystów

3. Pracownik farmy w Zachodniej Wirginii podający się za „syna bożego” oskarżony został w środę o porwanie swojej pracodawczyni pod pretekstem nadchodzącej na Ziemię zagłady, po której miał rozpocząć z nią życie jako „Adam i Ewa”.

4. Mężczyzna i kobieta podający się za „Króla i Królową Kościoła” zastrzelili w piątek rzymskokatolickiego księdza, po czym odebrali sobie życie. Uczestniczący w tym zdarzeniu policjanci powiedzieli, że mężczyzna i kobieta jako „Król i Królowa Kościoła” chcieli „w imię Boże” przejąć kościół.

5. Niespełna dwuletni Leon Justin, którego ciało uległo poparzeniom w 95 procentach, walczył o życie pięć dni, kiedy lekarze uznali, że jego szanse na przeżycie są nikłe. Niestety, pędrak, którego matka oblała wrzątkiem i wsadziła do pieca, aby wypędzić z niego demona, zmarł wczoraj.

6. Kobietę z Bronxu, która powiedziała policji, że chciała posłać dzieci „do nieba”, oskarżono o uduszenie siedmioletniej córki i niemowlak

7. W Auburn, w stanie Maine, kobiecie oskarżonej o spalenie w piecu czteroletniej córki nie udało się odrzucić oskarżenia o morderstwa, podczas gdy jej chłopaka uniewinniono. Z poprzednich zeznań tej pary wynikało, że morderstwo mogło być wynikiem „egzorcyzmu”

8. Marynarz, który od trzech dni oglądał programy religijne na pożyczonym telewizorze pełen furii wypadł na ulicę miasta Phoenix i zastrzelił swojego sąsiada

9. Mężczyzna oskarżony o zabicie dwóch mężczyzn i zranienie sześciu innych karabinem półautomatycznym i dwoma pistoletami zeznawał wczoraj w Sądzie Najwyższym na Manhattanie. Pozwany Crumpley powiedział, że poprowadził go do tego Bóg, ponieważ to właśnie „Bóg mu wyznaczył takie zadanie”. Tego wieczora miał przy sobie Biblię.

10. Sąd oskarżył rzymskokatolicką zakonnicę z San Francisco o pobicie na śmierć siedemdziesięciopięcioletniej matki, której ciało znaleziono z krzyżem i świętym obrazkiem.

Wszystkie powyżej przytoczone historie stanowią wycinki prasowe z lat 1976-85. Dziesięć głosów bożych w ciągu dziesięciu lat. Oczywiście, to jedynie ziarnko w kupie piachu.

Bóg każe zabijać ludziom codziennie.

Niekiedy indywidualnie, częściej zbiorowo.

Rzecz nie w tragizmie naszej kultury, która bojąc się śmierci, zadaje ją coraz częściej żądłem swojej religii. Rzecz w tym, że nie daje nam nic w zamian. Nie ma perspektyw rozwojowych w chrześcijaństwie. Jest tylko zmrok umysłu i paraliż ciała.
Kultura chrześcijańska notuje częste przypadki, kiedy w wyniku objawień, bądź racjonalnej polityki urzędników Boga zabijano, eksterminowano i gwałcono psychicznie niewiernych (sami „niewierni” stanowili produkt systemu naznaczania; ktoś musiał być niewierny, aby wiara nabrała znaczenia).

Nie w tym problem. Śmierć może być radosna, nawet gdy zadaje nam ją oprawca. Chrześcijaństwo doprowadziło jednak do perfekcji najbardziej wysublimowane metody uśmiercania.

Powoli, z każdym dniem, z każdą chwilą uczestnictwa w życiu zbiorowym wpaja się nam lichość naszego istnienia, marność naszych ciał, grzeszność erotyzmu.

I coraz bardziej boimy się śmierci, nie zauważając, jak bardzo strupiali jesteśmy.

http://free.of.pl/m/maretenebrarum/bog.htm

Księga Liczb 16:35-49 – bóg zabija 15000 ludzi. Dlaczego? Rozzłościli się za wcześniejszy incydent, gdzie bóg zabił 250 ludzi, którzy palili kadzidło bez zezwolenia.

1 Księga Kronik 21:1-14 – bóg zabija 70000 ludzi. Dlaczego? Dawid zarządził spis powszechny (znaczy, tylko bóg może to czynić).

Księga Liczb 25:1-9 – bóg zabija 24000 ludzi. Dlaczego? Cudzołożyli sobie.
Księga Sędziów 1:4, 3:28-29 – bóg zabija 10000 Kananejczyków, Peryzzytów, and 10000 Moabitów. Dlaczego? Dlatego, ot co.

Izajasz 37:1-36 – bóg zabija 185000 Asyryjczyków. Dlaczego? Ich król i jego ludzie kpili z boga.

1 Samuel 6:19 – bóg zabija 50000 ludzi. Dlaczego? Spojrzeli na Arkę Przymierza. Tego nawet nie próbuję zrozumieć.

Amos 5:1-3 – bóg grozi zabiciem 90% Izraelitów, gdy plemię opuszcza go.

Księga Rodzaju 6:5-7 – bóg decyduje się zabić całe życie na ziemi, poza jedną bardzo małą grupą. Dlaczego? Pożałował, że ich stworzył.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: