Wolni z wolnymi, równi z równymi i zacni z zacnymi.

Rex regnat et non gubernat

 • Thomas Jefferson

  Kiedy obywatele obawiają się swojego rządu, jest to tyrania. Gdy to rząd obawia się obywateli, mamy do czynienia z wolnością.
 • Margaret Thatcher

  Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.
 • Włodzimierz Lenin

  Socjalizm to nic innego jak państwowy monopol kapitalistyczny stworzony dla korzyści wszystkich ludzi.
 • Ralph Waldo Emmerson

  Religia jednego wieku staje się literacką rozrywką następnych.
 • Soren Kierkegaard

  Są dwa sposoby w jakie człowiek może dać się ogłupić. Pierwszy to uwierzyć w rzeczy nieprawdziwe. Drugi, to nie wierzyć w prawdziwe.
 • Ayn Rand

  Jako że nie istnieje taki byt, jak “społeczeństwo”, ponieważ społeczeństwo to pewna liczba indywidualnych jednostek, zatem idea, że “społeczny interes” jest ważniejszy od interesu jednostek, oznacza jedno: że interes i prawa niektórych jednostek zyskuje przewagę nad interesem i prawami pozostałych.
 • Terence McKenna

  Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.
 • Aleister Crowley

  Czyn wole swą, niechaj będzie całym Prawem.

  Nie masz żadnego prawa prócz czynienia twej woli. Czyn ja i nikt inny nie powie nie.

  Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą.

  Nie ma boga prócz człowieka.

  Człowiek ma prawo żyć wedle swych własnych praw
  żyć tak jak tego chce
  pracować tak jak chce
  bawić się tak jak chce
  odpoczywać tak jak chce
  umrzeć kiedy i jak chce

  Człowiek ma prawo jeść to co chce: pić to co chce: mieszkać tam gdzie chce: podróżować po powierzchni Ziemi tam gdzie tylko chce.

  Człowiek ma prawo myśleć co chce
  mówić co chce: pisać co chce: rysować, malować, rzeźbić, ryć, odlewać, budować co chce: ubierać się jak chce

  Człowiek ma prawo kochać jak chce

  Człowiek ma prawo zabijać tych, którzy uniemożliwiają mu korzystanie z tych praw

  niewolnicy będą służyć

  Miłość jest prawem, miłość podług woli.
 • Anarchizm metodologiczny

  Anarchizm metodologiczny - jest programem (a właciwie antyprogramem), zgodnie z którym należy z wielką ostrożnością podchodzić do każdej dyrektywy metodologicznej, (w tym do samego anarchizmu) bowiem zaistnieć może sytuacja, w której lepiej jest z anarchizmu zrezygnować (aby nie hamować rozwoju wiedzy) niż go utrzymywać.
  Paul Feyerabend
 • Strony

 • Reklamy

Proroctwo św Pawła

Posted by psychoneurocybernauta w dniu 6 października 2008

w Liście św. Pawła do Tesaloniczan:

„Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem, bo dzień ten nie nadejdzie, dopóki pierwej nie przyjdzie odstępstwo i nie ukaże się człowiek grzechu, syn zatracenia” (II Tes. 2, 3-4).

Termin „apostazja” definiuje się jako całkowite odrzucenie wiary przez ochrzczonego katolika.

„Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani” (Mt. 24, 24).

Skoro „nawet i wybrani” muszą uważać, by nie dać się zwieść, pewnym jest, że apostazja dokona się w najbardziej zwodniczy i podstępny sposób.

Ponadto, również święty Paweł w Liście do Tymoteusza odwołuje się do tych czasów:

„A to wiedzcie, że w ostatnie dni nastaną czasy niebezpieczne…”
(II Tym. 3, 1)

„Bo nadejdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swych pragnień zgromadzą sobie nauczycieli, a żądni tego, co łechce ucho, odwrócą słuch od prawdy i obrócą się ku baśniom”
(II Tym. 4, 3-4)

Co by pomyślał papież Pius XI o zaproszeniu w 1986 roku przez Jana Pawła II skierowanym do wszystkich religii świata, aby przybyły do Asyżu, by modlić się do swoich fałszywych bożków?

Co by pomyślał gdyby zobaczył statuę Buddy umieszczoną na ołtarzu kościoła św. Franciszka z Asyżu okadzaną przez buddyjskich mnichów?

Wiemy, co by pomyślał papież Pius XI, ponieważ wyraził to już w Mortalium animos:

„W tych warunkach oczywiście ani Stolica Apostolska nie może uczestniczyć w ich zjazdach, ani też nie wolno wiernym zabierać gło­su lub wspomagać podobne poczynania.

Gdyby to uczynili, przywią­zaliby wagę do fałszywej religii chrześcijańskiej, różniącej się całko­wicie od jedynego Kościoła Chrystusowego”.

Takie zawsze było nauczanie Wiary katolickiej poprzez stulecia; a ponadto, prawa Kościoła katolickiego jasno odzwierciedlają to nauczanie:

Kanon 1258 §1: Wierni nie mogą w żaden sposób aktywnie uczestniczyć czy brać czynnego udziału w religijnych ceremoniach akatolików (communicatio in sacris).

Kanon 2316: Ten kto w jakikolwiek sposób przyczynia się świadomie do propagowania herezji lub praktykuje communicatio in sacris z heretykami, wbrew wyżej wspomnianemu kan. 1258, jest podejrzany o herezję.

w liście do Tesaloniczan św. Paweł Apostoł dalej opisuje okoliczności apostazji:

„…bo dzień ten nie nadejdzie, dopóki pierwej nie przyjdzie odstępstwo i nie ukaże się człowiek grzechu… zasiądzie w świątyni Bożej… albowiem tajemnica bezbożności już się dokonywa; tylko ten, co teraz powstrzymuje, niech powstrzymuje, aż będzie usunięty (ustąpi)” (II Tes. 2, 3-7).

Rozważmy uważnie te słowa świętego Pawła:

„Człowiek grzechu (Antychryst) zasiądzie w świątyni Boga (niegdyś kościele katolickim)…”

„tylko ten, co teraz powstrzymuje, niech powstrzymuje, aż będzie usunięty (ustąpi)…” (II Tes. 2, 3-7).

Kim jest ten „co teraz powstrzymuje”?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy wziąć pod uwagę jedyną osobę, która ma w Kościele najwyższą władzę nauczania, rządzenia, i uświęcania, a która jest tą skałą, na której Chrystus założył Swój Kościół.

To ona jest tym kimś, kto powstrzymywał „tajemnicę bezbożności” za czasów świętego Pawła i czynił to, aż do „ustąpienia”. „A wtedy ukaże się on bezbożnik…”.

całość
http://www.ultramontes.pl…_ostateczne.htm

„Żadna religia nie może być prawdziwa prócz tej, która polega na objawionych słowach Boga.

To objawienie, które rozpoczęło się z początkiem rodzaju ludzkiego i kontynuowało się w Starym Testamencie, Jezus Chrystus sam w Nowym Testamencie ukończył.”

Gdyby papież Pius XI żył w dzisiejszych czasach, cóżby pomyślał o fałszywym ekumenizmie szeroko obecnie rozpowszechnionym?

„Czyż możemy pozwolić na to – a byłoby to rzeczą niesłuszną i niesprawiedliwą, – by prawda, a mianowicie prawda przez Boga objawiona, stała się przedmiotem układów?

Chodzi tu o ochronę objawionej prawdy. Jezus Chrystus wysłał swych Apostołów na cały świat, by wszystkim narodom gło­sili radosną wieść, i chciał, by ich uprzednio dla uniknięcia wszel­kiego błędu Duch Święty wtajemniczył w całą prawdę.

Czy nauka Apostołów zupełnie zaginęła, lub też kiedykolwiek została przyćmiona w Kościele, którym rządzi i którego chroni sam Bóg?

Jeśli jednak nasz Zbawiciel wyraźnie ustanowił, by Jego Ewangelia głoszona była nie tylko za czasów Apostolskich, ale i w przyszłych czasach, czyżby treść wiary mogła z biegiem stuleci ukształtować się tak mglisto i niepewnie, że dzisiaj ścierpieć by trzeba było nawet sprzeczne z sobą zapatrywania?

Gdyby tak się rzecz miała, to trzeba by również po­wiedzieć, że zstąpienie Ducha Świętego na Apostołów i ciągłe prze­bywanie tegoż Ducha Świętego w Kościele, ba – nawet, że nauka same­go Jezusa Chrystusa od wielu stuleci zatraciła zupełnie swą skutecz­ność i swą wartość. Takie twierdzenie byłoby bluźnierstwem”.

Mortalium animos Pius XI

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: